Polecamy
Niepłodność. Duchowy i praktyczny poradnik dla małżeństw
Angelique Ruhi-López, Carmen Santamaría
KSIĄŻKA
29,90 zł 10,00 zł

Pierwszy piątek

04/02/22 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Nie utożsamiamy się z Herodem, Herodiadą i wszystkimi, którzy przybyli na urodziny króla. Wyczuwamy bowiem, że wszyscy bawiący się w pałacu Heroda wynosili się ponad zwykłych i prostych ludzi. Oni po prostu „bawili się” gardząc tymi, którzy byli pod ich władzą. Skoro Herod tak łatwo stracił Jana, mimo iż brał go w obronę, to cóż dopiero mówić w przypadku niewolników, biednych, o niskiej pozycji społecznej?
Homilia do dzieci
04/02/22
Łatwo możemy sobie wyobrazić, jak niemiła atmosfera zapanowała na uczcie w pałacu króla Heroda. Zgromadzeni goście byli bezpośrednimi świadkami tego, co się tam wydarzyło. Emocje z pewnością były zróżnicowane. A zaczęło się tak niewinnie. Przecież taniec wcale nie jest czymś niewłaściwym, tym bardziej podczas hucznych uroczystości. I nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie obawa przed głoszącym królestwo Boże Janem Chrzcicielem. Tego, który w wodach Jordanu wzywał do nawrócenia, spotkała śmierć.
07/01/22 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Ilekroć przystępuję do sakramentu pokuty i pojednania, czuję się niezmiernie zaszczycony darem oczyszczenia z grzechów. Czasami można usłyszeć, szczególnie w homilii lub nauce rekolekcyjnej, że grzech jest „trądem dla duszy”. Takie porównanie bardzo mocne i sprawia, iż lekki dreszcz przechodzi przez moje wnętrze. Pytam sam siebie: Gdy popełniam grzech, to jestem duchowo trędowaty?
01/01/22 Danuta Szelejewska
Każdy z nas doskonale wie, że czas publicznej działalności Pana Jezusa nie oznaczał ciągłego wypoczynku. Znamy wiele szczegółów dotyczących Jego słów i czynów. Wiemy, że uzdrawiał chorych, wskrzeszał umarłych, pocieszał smutnych i strapionych. Trzeba również wspomnieć o cudownym rozmnożeniu chleba i nakarmieniu tysięcy głodnych.