Polecamy
Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kościelnego
Ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
16,90 zł 14,90 zł

24 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
11/09/22
Tematem dzisiejszej refleksji uczyńmy zjawisko powrotów. Jest ono dość mocno zakorzenione we współczesnej kulturze. Po wielu nie raz latach wracają na scenę największe gwiazdy muzyki, czy filmu. Bywa, że po dłuższym czasie, znany, wraca do swojej Ojczyzny, którą kiedyś musiał opuścić. Dziś coraz częściej zdarza się, że ludzie po dokonaniu apostazji przed laty, postanawiają powrócić na łono Kościoła i rozpocząć niejako od nowa. Po latach zagubienia i błądzenia niejako po omacku, po popełnieniu wielu głupstw, ludzie postanawiają powrócić do korzeni, do źródeł, do Boga i na łono Kościoła!
Sugestie słuchacza
11/09/22 Małgorzata Szewczyk
Wydaje się nam często, że to my znamy „całą prawdę” o drugich, że sprawiedliwość jest „po naszej stronie”. Chciałabym usłyszeć od kaznodziei, jak radzić sobie w sytuacji, gdy rodzi się w nas pragnienie, by dokonywać oceny czyjegoś postępowania, gdy wzrasta w nas ziarno odwetu i chęć zemsty, by ktoś doświadczył kary, a nie miłosierdzia. Zagubiona owca, zagubiona drachma, zagubiony syn – obrazy przywołane przez Pana Jezusa w Łukaszowej Ewangelii w sugestywny sposób ukazują Bożą, bezgraniczną miłość do grzesznego człowieka.
Homilia do dorosłych
11/09/22 ks. Jurand Żelisławski
Dziękczynienie otwiera nie tylko nasze oczy na Bożą hojność. Przede wszystkim otwiera ono nasze serca na Boże dary. Dzięki tej otwartości naszych serc łatwiej podjąć nam współpracę z Bożą łaską i ta współpraca jest bardziej efektywna, choć nie zawsze efektowna. Nie bójmy się dziękować Bogu i miejmy odwagę podejmować współpracę z Jego łaską.
Homilia do dorosłych
11/09/22 o. Marcin Wrzos OMI
Bóg jest dobry i jest ratownikiem ludzi. W liturgii słowa kolejny raz przekonuje, jak bardzo jesteśmy dla Niego cenni. Czeka na nasze powroty, nie zniechęca się nami, szuka nas, opatruje rany, wspiera, posyła ludzi, aby to czynili w Jego imieniu. W roku liturgicznym pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” to słowo jest też przypomnieniem, zachętą, abyśmy przede wszystkim przez sposób życia, a czasem słowo, przyprowadzali innych ludzi do Jezusa.
Homilia do młodzieży
11/09/22 ks. Łukasz Figurski
Ta przypowieść o synu marnotrawnym lub ojcu marnotrawnym ma moc również zmienić nas, ponieważ doskonale ukazuje relacje międzyludzkie. Dziś możemy zobaczyć siebie w dwóch synach. Podobnie jak młodszy syn, staramy się czasami żyć osobno i autonomicznie, a jednak prowadzi to do ostatecznego wyobcowania i nieszczęścia. Powoli zbieramy naszą prawdę o sobie i naszą tożsamość.
Homilia do dzieci
11/09/22 ks. Dariusz Zuber
Dziś w Ewangelii czytamy o Panu Jezusie, który jest krytykowany przez kapłanów i faryzeuszów, czyli takich ówczesnych księży i nauczycieli religii za to, że spędza czas z ludźmi, którzy byli oszustami, okradali innych i często krzywdzili innych. Pan Jezus poświęca im czas, ponieważ chce pomóc im stać się lepszymi ludźmi. Pan Jezus chce zmienić ich serca, aby troszczyli się nie tylko o siebie, ale również o innych. Aby kochali innych ludzi, zamiast ich oszukiwać i okradać.