24 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Największym dowodem miłości Jezusa jest ofiara Jego życia „na odpuszczenie grzechów” (KKK 545).

11/09/22
Tematem dzisiejszej refleksji uczyńmy zjawisko powrotów. Jest ono dość mocno zakorzenione we współczesnej kulturze. Po wielu nie raz latach wracają na scenę największe gwiazdy muzyki, czy filmu. Bywa, że po dłuższym czasie, znany, wraca do swojej Ojczyzny, którą kiedyś musiał opuścić. Dziś coraz częściej zdarza się, że ludzie po dokonaniu apostazji przed laty, postanawiają powrócić na łono Kościoła i rozpocząć niejako od nowa. Po latach zagubienia i błądzenia niejako po omacku, po popełnieniu wielu głupstw, ludzie postanawiają powrócić do korzeni, do źródeł, do Boga i na łono Kościoła!
Staje się to możliwe jest tylko wtedy, gdy w duszy pojawia się decyzja spowodowana tak zwanym pójściem po rozum do głowy. Nie byłaby ona możliwa bez odwagi, determinacji, szczerości względem siebie, a przede wszystkim bez odkrycia najważniejszej prawdy o Bogu, do którego człowiek postanawia powrócić. Chodzi oczywiście o prawdę o Jego  nieskończonym miłosierdziu (por. KKK 210-211)!
 
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.