Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł
27 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Wiara jest wolną odpowiedzią człowieka na inicjatywę Boga, który się objawia (KKK 166)

02/10/22
Dzisiejsza liturgia słowa umożliwia nam refleksję nad fenomenem trzeźwego myślenia. Niestety nie jest ono powszechne, nawet w uczniach Pańskich. Jego brak powoduje wiele komplikacji i zawirowań w ich życiu. Jeśli jednak jest ono obecne w sercach tych, którzy uwierzyli i poszli za Panem, wtedy życie ich jest życiem dla Pana, przynoszącym błogosławione owoce.
Trzeźwe myślenie jest darem Boga, jednym z owoców Ducha Świętego. Może pojawić się jedynie w sercu człowieka wierzącego. Wystarczy, że wiara będzie jak ziarenko gorczycy, maciupka i niepozorna. Wiara bowiem jest jednym z darów najcenniejszych, potężną siłą (por. KKK 153-165; 2087-2089). Jest ona solidnym fundamentem trzeźwego myślenia. Chodzi tu o wiarę, której depozyt jest złożony w Kościele (por. KKK 84).
Nie obraża się ani nie zniechęca, mimo iż nie doczeka się wdzięczności ze strony tych, którym służy. Świadom powinności, które do niego należą uniknie zgorzknienia i niedowartościowania. Z chęcią wykonywał będzie powierzone mu zadania, wierny codziennym obowiązkom. Motorem jego działań będzie wiara w sens podejmowanych wysiłków oraz świadomość, że Pan widzi i wynagrodzi.
 
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.