19 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Oto [Bóg] ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom

13/08/23
Uczeń Chrystusa potrzebuje głębokiej wiary w obecność Pana, ponieważ wciąż doświadcza życiowych burz, trzęsień ziemi i ognia, które mogą przesłonić Jezusa przychodzącego w sposób łagodny i cichy. Ona pomaga zachować wrażliwość serca na Boga, który nie jest daleki i zimny, lecz wciąż przychodzący do wspólnoty Kościoła, która znajdujące się w potrzebie. Z tej wiary powinna wypływać decyzja dotycząca wyjścia w stronę Jezusa, by u Niego szukać „łaski i zbawienia” (por. Ps 85, 8).
Jego obecności i działania doświadczy w sposób szczególny ten, kto zdecyduje się przychodzić do Niego pośród życiowych burz. Dlatego uczeń Chrystusa wciąż wychodzi Mu na spotkanie w osobistej modlitwie, w lekturze słowa Bożego i w celebracji liturgicznej. Prawdziwi przyjaciele spotykają się bowiem w połowie drogi. Zarówno z pierwszego czytania, jak i z Ewangelii płynie więc wezwanie, aby aktywnie szukać spotkania z Chrystusem, który wciąż przychodzi do wspólnoty Kościoła, zwłaszcza w obrzędach liturgicznych. 
 
Program duszpasterski na rok 2022/2023
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.