4 niedziela Adwentu
Sugestie programowe

Kościół jest domem, w którym zamieszkał sam Bóg

24/12/23
Jesteśmy zatem zaproszeni do tego, aby także swoje życie przemienić w dom, w którym będzie obecny sam Bóg. Jesteśmy zaproszeni do tego, aby przyjąć Go z taką otwartością, z jaką uczyniła to Maryja. Domaga się to jednak uznania konieczności Kościoła i uczestnictwa w jego wspólnocie. Podobnie jak Maryja wypowiedziała swoje fiat Bogu, który pragnął ją obdarzyć obecnością swojego Syna, tak my dzisiaj powinniśmy wypowiadać swoje fiat Kościołowi.

Nie ma Chrystusa bez Kościoła, tak jak nie ma Kościoła bez Chrystusa. Chrystus przychodzi do nas w Kościele i przez Kościół, a szczególnie przez sakramenty, których Kościół nam udziela. Bowiem to właśnie we wspólnocie Kościoła w sposób szczególny działa Duch Święty, który uobecnia Chrystusa. W tym kontekście warto więc zachęcić wiernych, by nie szukali obecności Boga niejako na własną rękę, ale by głębiej uczestniczyli we wspólnocie Kościoła, która jest domem Jego obecności.

 
Program duszpasterski na rok 2023/2024
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.