Wszystkich Świętych
Sugestie programowe

„Ci przyodziani w białe szaty kim są?” (Ap 7, 13)

01/11/23
Szukanie Boga jest zadaniem, do którego został zaproszony każdy człowiek. Jedni już Go znaleźli, inni ciągle szukają. Wszyscy idą ku Niemu mniejszymi czy większymi krokami. Boga łatwiej jest szukać we wspólnocie niż samemu. Szukając wspólnie, można oprzeć się na doświadczeniu tych, którzy już znaleźli, pytać ich, co robić, aby nie zatracić chęci szukania, aby nie zabłądzić.

Kościół poprzez kanonizacje i beatyfikacje przypomina, że świętość można osiągnąć w każdym miejscu i czasie. Daje też wszystko, co potrzebne do osiągnięcia świętości. Także święci przypominają, że cel, który osiągnęli stał się ich udziałem dzięki temu, co otrzymali w Kościele i dzięki posłuszeństwu Kościołowi. To posłuszeństwo niejednokrotnie było podobne było do hartowania złota w ogniu. Kościół przypomina o tajemnicy obcowania świętych.

Program duszpasterski na rok 2022/2023
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.