5 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Kościół świadkiem Bożej miłości

05/02/23
W homilii warto ukazać Jezusa, który chce, aby rozpoczęte przez Niego dzieło było kontynuowane poprzez zaangażowanie Jego uczniów (por. KKK 782). Tworzenie przez Jezusa wspólnoty Ludu Bożego oraz jej formacja może odbywać się tylko wtedy, kiedy uczeń Chrystusa zrozumie, że wiara chrześcijanina nie jest rzeczywistością do osobistego wykorzystania. Życie wielu współczesnych ludzi pozbawione jest smaku i osnute jest ciemnością.
„Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi” (Mt 5, 16) – Kościół świadkiem Bożej miłości
 
Może to być brak sensu życia, błądzenie na bezdrożach w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia, brak miłości, czy też niepoznanie w swoim życiu Chrystusa. Homilista mógłby w tym kontekście podkreślić, że i oni nie są zapomniani przez Boga. Potrzeba ludzi, którzy nadają im smak życia i staną się przyczyną rozproszenia ich ciemności. Tymi, którzy mają nadawać smak i rozświetlać życie owych ludzi są właśnie ci, o których była mowa w poprzednią niedzielę. Ubodzy w duchu, którzy żyją błogosławieństwami, stają się tymi, przez których życie innych nabierze smaku i rozjaśni się. Nie chodzi tutaj jednak o światło i sól ucznia Chrystusa, ale chodzi o światło Chrystusa, którym żyjący błogosławieństwami świecą oraz o smak Chrystusa, który przekazują żyjący Chrystusem.
 
Program duszpasterski na rok 2022/2023
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.