7 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
19/02/23
Warto podkreślić, że w czasie Eucharystii chrześcijanin staje przed wyborem, który polega na przyjęciu miłości Boga lub na jej odrzuceniu. Uczestnik otwarty w liturgii na działanie Ducha Świętego nie będzie mógł obojętnie przejść obok wielkiej miłości Boga do człowieka, która daje życie. Chrześcijanin powinien zatem dać odpowiedź Bogu w decyzji postępowania zgodnego z ogłaszanym przez Jezusa prawem miłości Boga, bliźniego.
Sugestie słuchacza
19/02/23 Szymon Bojdo
W relacji z Bogiem nie ma miejsca na niuanse, jest miejsce tylko na szczerość. Na tym też polega chyba mądrość, o której mowa w drugim czytaniu – choć i w dzisiejszych czasach wydaje się, że to władza, siła prowadzi do mądrości, że musi być ona wyrachowana, a często cyniczna.
Homilia do dorosłych
19/02/23 ks. Szymon Bajon
Świętość i doskonałość. Gdy myślimy o tych cechach Pana Boga, być może nosimy w sobie odczucie jakiejś niedoścignioności, niedostępności, czegoś tak idealnego, że nieosiągalnego dla nas. I jest w tym być może jakieś ziarno prawdy – bo przecież Pan Bóg realizuje te cechy w sposób nieskończony, a my póki co nie jesteśmy w stanie w taki sposób Go naśladować.
Homilia do dorosłych
19/02/23 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Jeśli ktoś, kto nie jest chrześcijaninem, z uwagą wpatruje się w nasze życie codzienne, a nie tylko w to, jacy jesteśmy podczas liturgii Eucharystii, to ma zafałszowany obraz Boga. Wobec tego, co czynić, abyśmy byli bliżej ideału?
Homilia do młodzieży
19/02/23 ks. Łukasz Figurski
Szczere przebaczenie wrogowi nie jest łatwe. Dzisiejsze przesłanie mówi nam, że musimy kochać poza uczuciem. Jak Bóg kocha nas nie dlatego, że jesteśmy dobrzy, ale dlatego że on jest dobry. Kocha nas, nawet jeśli jesteśmy źli, lub postępujemy źle. I do tego stopnia miłości powinniśmy dążyć.
Homilia do dzieci
19/02/23 Lidia Lasota
Bliźni, jak sama nazwa wskazuje, to jest ktoś kto znajduje się w pobliżu, czyli każdy. Prawda? Ty jesteś moim bliźnim i ty, i ty, i ty… Nawet człowiek, który stanął przypadkiem obok mnie - jest moim bliźnim. Uwaga! Czy pani nauczycielka jest twoim bliźnim? A pan, który naprawia dziury w jezdni? Pani w sekretariacie w szkole jest twoim bliźnim? A Pan, który przywozi codziennie pieczywo do sklepu? A ksiądz proboszcz jest twoim bliźnim? (Dzieci odpowiadają).