Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Sugestie programowe

Pod Twoją obronę uciekamy się

01/01/23
Najświętsza Maryja Panna, stając się Świątynią dla Słowa, stała się Matką Boga, a Słowo, przyjmując ludzkie ciało, stało się człowiekiem, jednym z nas. Jest to niezwykłe wywyższenie ludzkiej natury. Człowieczeństwo w Chrystusie otrzymuje nowy wymiar – przebóstwienie.
Dzisiejsza uroczystość ukazuje nam Maryję jako Matkę. Ważne jest, żebyśmy także pamiętali, że Ona jest Matką Jezusa. To od Niej pochodzi Jego ludzkie ciało. Ten fakt pozwala widzieć w Niej także Matkę Mistycznego Ciała Jezusa, czyli Matkę Kościoła. Jeśli dziś oddajemy cześć Maryi jako Matce, pamiętajmy, że tworzymy Kościół, który jest powierzony Jej opiece w sposób duchowy jak dziecko. Każdy z nas ma więc w Niej swoją Matkę. To także wielkie zadanie, abyśmy tworząc Kościół kochali go tak jak Ona.
Prośmy dziś słowami pięknej starej modlitwy: „Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko, abyśmy nie błądzili i w Kościele odnajdywali prawdziwy pokój serca, który daje Twój Syn, któremu Ty także nas oddawaj. Amen”.
 
Program duszpasterski na rok 2022/2023
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.