22 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Chrystus „chce włączyć do swojej ofiary odkupieńczej tych, którzy pierwsi z niej korzystają”

03/09/23
Dlatego prawdziwa, chrześcijańska miłość jest niesieniem krzyża, umieraniem dla siebie, cierpieniem własnego „ja”, zapominaniem o sobie, by móc zwrócić się ku drugiemu, utratą swego życia na wzór samego Chrystusa. Jest zmaganiem się ze sobą samym. Jest to o tyle ważne, że życie bez krzyża i wyrzeczenia w jakiejkolwiek dziedzinie życia prędzej czy później prowadzi do różnych form uzależnienia i pogrążenia się w swoim własnym egoizmie.
„Kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie […], znajdzie je” (Mt 16, 25). Podążanie za Jezusem wymaga zatem radykalnej zmiany myślenia i nastawienia z nieograniczonej konsumpcji i egoizmu na umiarkowanie, wyrzeczenie i altruizm. To jest jedyna droga do świętości. „Nie ma świętości bez wyrzeczenia i bez walki duchowej. Postęp duchowy zakłada ascezę i umartwienie, które prowadzą stopniowo do życia w pokoju i radości błogosławieństw” (KKK 2015).
 
Program duszpasterski na rok 2022/2023
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.