14 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Mówić o Bogu „pośród swoich”, w „swojej ojczyźnie”

07/07/24
Owocnym dla wspólnoty i bardzo świadomym aktem uczestnictwa w życiu Kościoła jest ewangelizacja świeckich przez świeckich. To właśnie dzieje się w świecie, gdy chrześcijanie rozmawiają nie tylko z Bogiem na modlitwie, ale również ze znajomymi przy kawie. Niejednokrotnie takie spotkania prowadzą do tego, że wątpliwości jest mniej i pojawia się chęć doświadczenia Boga. Rodzi się wiara, która powiększa i ubogaca wspólnotę
. Warto dziś zachęcić wiernych do takiego kroku, być może odważnego, aby porozmawiać o Bogu i pokazać innym, dlaczego wierzą. Momenty, w których niewierzący czy wątpiący słyszą konkretne argumenty od kogoś, kogo znają i szanują, mogą okazać się nie tylko cenne, ale i bezcenne w perspektywie zbawienia. Może się też okazać, że wierni czują się zbyt słabi. Być może do nich św. Paweł dziś pisze, że moc doskonali się właśnie w słabości. Potrzeba tej odwagi w aktywnym uczestnictwie w życiu Kościoła, ale także dla własnej duchowości, aby przekonać się, że łaski nam wystarczy – jak mówi Pan.
 
Program duszpasterski na rok 2023/2024
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.