Pierwszy piątek

05/07/24 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Pan nas wzmacnia, aby nasze serca były pełne pokoju, zaufania względem Niego, a nade wszystko pełne miłości. I to powinno nas cieszyć, że jesteśmy coraz mocniejsi duchem Chrystusowym.
05/07/24 Danuta Szelejewska
Powołany Mateusz nie rozpoczął z Panem Jezusem żadnej dyskusji. Nie wypowiedział też ani jednego słowa sprzeciwu. Po prostu wstał i poszedł. Zostawił stanowisko swojej pracy, zmienił dotychczasowy styl życia, przyłączył się do Chrystusa. Dobrze, że tak postąpił, wybrał bowiem to, co dla niego było najlepsze.
02/08/24 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Przekładając ten problem na naszą polską mentalność, można powiedzieć, że tak jak w sercu owych Nazarejczyków zrodziły się pytania: A dlaczego akurat On, syn Józefa i Maryi, przecież nasi synowie nie są gorsi, oni też nauczają w naszej synagodze; tak również w naszej rzeczywistości są osoby, które nie akceptują duchowego i intelektualnego rozwoju dzieci sąsiadów, znajomych. To chyba też jest zazdrość.
02/08/24
Obecność na dzisiejszej Eucharystii świadczy o naszej przynależności do Pana Jezusa. Jako chrześcijanie powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by spotkanie z Nim przynosiło tylko dobre owoce. Ważne jest, byśmy wypowiadane słowa uzupełniali czynami. Oczywiście, że zadanie to jest niezwykle trudne.