4 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Jezus wypędza demony mocą swojego słowa

28/01/24
Jako wyznawcy Pana Jezusa mamy świadomość istnienia złych duchów – przeciwników Boga, dlatego pobożnie i gorliwie modlimy się każdego dnia do Boga, prosząc: „nie wódź nas na pokuszenie”, przez co rozumiemy: „nie pozwól, abyśmy ulegli pokusie”. W wielu polskich parafiach po Mszy Świętej odmawiana jest modlitwa: „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”. Za chwilę zaś, przed zjednoczeniem z naszym Panem Jezusem Chrystusem w Komunii Świętej, wypowiemy słowa: „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, a powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”. Uzdrowieni i umocnieni Eucharystią unikajmy okazji do złego i w ramach profilaktyki dążymy do życia w nieustannym zjednoczeniu z Bogiem. Niech nas wspomaga Anioł Stróż i wszyscy święci.
 
Program duszpasterski na rok 2023/2024
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.