Środa Popielcowa

Sugestie słuchacza
14/02/24 Michał Bondyra
I czy pozytywna zmiana zawsze musi być związana z cierpieniem i bólem? Czy musimy upaść na dno fizycznie, a może duchowo, żeby się odbić i autentycznie się nawrócić? Czy nawrócenie musi być związane z mocnym doświadczeniem? Czy może ono być procesem, sukcesywną pracą nad sobą, której efektów nie widzimy od razu? By nawrócenie było trwałe trzeba podjąć pracę nad sobą, walkę ze swoimi słabościami.
Homilia do dorosłych
14/02/24 o. Marcin Wrzos OMI
O tym, jak przeżywać to czterdziestodniowe przygotowanie do świąt mówi Ewangelia. Jak w pierwszym czytaniu. To nie mają być deklaracje. To ma być konkret. Post. Modlitwa – może gorzkie żale, droga krzyżowa. Jałmużna – naprawa relacji z Bogiem. Ważna też jest naprawa relacji z drugim człowiekiem. Jesteś w małżeństwie, przeżywasz trudności – przebacz małżonkowi, zaproś na randkę. Poświęć czas dzieciom, najbliżsi są ważniejsi – być może twoje nadgodziny nie są konieczne.
Homilia do dorosłych
11/02/24 ks. Marcin Chudzik
Możemy dzisiaj pytać Jezusa co mam czynić w tym czasie? Odpowiedź jest bardzo prosta, a zarazem trudna – jest jedna rzecz, z której powinniśmy zrezygnować, co powinniśmy zostawić za sobą, to nasz grzech. Pamiętajmy, że ten kolejny Wielki Post w naszym życiu jest przygotowaniem do godnego przeżycia Wielkanocy, a dokładniej, ma nas przygotować do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.