25 niedziela okresu zwykłego

22/09/24
Lud Boży uczestniczy w kapłańskiej, prorockiej i królewskiej funkcji Chrystusa, a zatem odpowiada kolejno za misję sprawowania sakramentów, głoszenia słowa Bożego i służby ludziom przez miłość (por. KKK 783). Dla chrześcijanina królowanie to służba (por. KKK 786), czyli miłość pełna poświęcenia, „biorąca” pod uwagę wszystkich, „stawiająca” najsłabszych w centrum zainteresowania i „obejmująca” ich troską (zob. Ewangelię).
22/09/24 Weronika Kurosz
Ewangelia jest też dla mnie pocieszeniem w sferze natury ludzkiej. My rzeczywiście bezustannie chcemy być najlepsi i mieć zawsze rację. Kłócimy się i jesteśmy chciwi. Nawet Apostołowie mając Jezusa na wyciągnięcie ręki, wpadli w tę pułapkę. Nie mogę pojąć, jak mogli zajmować się kwestią swego pierwszeństwa wobec sensacyjnej wręcz wiadomości, którą usłyszeli.
Komentarze do czytań niedzielnych
22/09/24
Jk 3,16 – 4,3 Dla Jakuba, tak jak dla starotestamentalnych mędrców, lekarstwem na zepsucie moralne i grzechy jest przyjęcie Mądrości Bożej. Życie niemoralne i bezbożne jest dla Apostoła życiem głupim i bezmyślnym. Chrześcijanin ma się kierować mądrością, która jest mu dana jako „dar z góry”. Uobecnia się ona we Wcielonym Słowie Bożym – Logosie.
Homilia do dorosłych
22/09/24 ks. Paweł Wygralak
Tylko głęboka więź z Panem Bogiem, która buduje się w czasie naszej osobistej modlitwy, rozwija w człowieku postawę miłości ofiarnej, gotowej do służby drugiemu człowiekowi. Potrzeba więc trwać na modlitwie każdemu z nas. Potrzeba trwać na modlitwie nam kapłanom, abyśmy potrafili służyć wszystkim wiernym, których Pan Bóg postawił na naszej drodze.
Homilia do dorosłych
22/09/24 ks. Kazimierz Zdziebko OMI
Dzisiaj oddaje się nam cały na ołtarzu. Niech już więcej nie zabija Go nasza mordercza zazdrość, nasze jałowe spory o to, kto ma rację i kto jest ważniejszy, nasze wojny i kłótnie, bo w takiej atmosferze każde małe dziecko zacznie płakać, odczuwając strach i lęk.
Homilia do młodzieży
22/09/24 ks. Jacek Zjawin
Świat się zmienia, ale wewnętrzne problemy człowieka pozostają cały czas takie same. Co nam dzisiaj proponuje Jezus Chrystus, aby wyrwać nas z nieustannego lęku o siebie, żądzy posiadania i zazdrości? Jezus widzi, że jego uczniowie ulegają mentalności tego świata.