Drogi krzyżowe dla dzieci 2026
OPOWIEM CI JAK BARDZO CIĘ KOCHAM
Rozważania dróg krzyżowych na Wielki Post 2026
zaczerpnięte z dwumiesięcznika homiletycznego
„Biblioteka Kaznodziejska” 1/2/2026
dostępne są także jako samodzielnie opracowanie w pliku .pdf na swietywojciech.pl.
Rozważania są dopasowane i uzupełniają:
Pomoc duszpasterską dla dzieci na Wielki Post 2026
OPOWIEM CI, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM
dostępne na swietywojciech.pl.
21 niedziela okresu zwykłego
Sugestie słuchacza homilii
24/08/25 Michał Bondyra
Zamiast przylgnięcia do Chrystusa, który dla mnie składa swoje życie w ofierze, ja zastanawiam się nad rzeczami przyziemnymi. Czy tylko jak tak mam?
Homilia do dorosłych
24/08/25 ks. Adam Kalbarczyk
Słowo „znam” w ustach Pana Jezusa oznacza nie tyle poznanie oczu i umysłu,
co kompletne doświadczenie, jakie rodzi się między dwiema lub więcej osobami. Natomiast „wiele mieszkań” to wiele miejsca do dyspozycji wszystkich, którzy na ziemi wprowadzali
w czyn przykazania Boga, którzy nawiązali z Nim bliską więź i dzielili z Nim życie.
Homilia do dorosłych
24/08/25 ks. Kazimierz Zdziebko OMI
Jak przejmująco brzmią słowa pewnego krucyfiksu, który w 1623 roku miał przemówić do ludzi: „Ja jestem światłem, ale wy mnie nie widzicie. Ja jestem Drogą, ale wy nie idziecie za Mną.
Homilia do młodzieży
24/08/25 ks. Franciszek Zawadzki
Zbawienie! – to słowo przewija się przez dzisiejszą liturgię słowa wielokrotnie. Znamy to słowo. Czy ono jest dla was ważne. Czy za nim kryje się treść, która może interesować współczesnego, młodego człowieka? Czy jest to tylko puste hasło, które jako relikt przeszłości można jeszcze usłyszeć jedynie w kościołach czy w sali na lekcji religii?
Homilia do dzieci
24/08/25 ks. Andrzej Muńko
Cel homilii: uświadomienie dzieciom, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie każdy jest kochany przez Boga i już zbawiony.