Idźcie i głoście! Słuchając Franciszka...
Cztery rzymskie bazyliki (wrzesień)
01/09/25 ks. Paweł Szpyrka SJ
Rok Nadziei – Jubileusz ogłoszony i zainaugurowany przez papieża Franciszka gromadzi w Wiecznym Mieście tłumy pielgrzymów z całego świata. Odwiedzają oni cztery rzymskie bazyliki, najważniejsze kościoły Miasta. Papież Leon XIV zaraz na początku swojego pontyfikatu również wyruszył za ich przykładem. W trzech z nich sprawował liturgię. W czwartej oddał hołd swojemu poprzednikowi i modlił się przed ikoną Patronki Rzymu.