Biały Tydzień
Przygotowaliśmy zestaw 5 zakładek dla dzieci, które przyjęły pierwszą komunię świętą na każdy dzień tzw. Białego Tygodnia. Duszpasterzom natomiast proponujemy szkice homilii na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i Biały Tydzień, opublikowane w „Bibliotece Kaznodziejskiej” 3/2018 (maj-czerwiec).
„Nasze dziękczynienie” – to zestaw 5 zakładek związanych z podziękowaniem za dar komunii świętej. Materiały mają zachęcać dzieci do włączenia się w życie wspólnoty parafialnej. Format zakładki: 5 x 13 cm. Przy zamówieniu pomocy duszpasterskich na Biały Tydzień, pomoce duszpasterskie na pierwsze piątki miesiąca do nabycia z rabatem 10%.
Komplet zawiera 10 zestawów dla dzieci. Cena: 15,00 zł za komplet (10 zestawów po 5 zakładek).
Zamów zakładki w naszym sklepie Święty Wojciech Dom Medialny.
Szkice homilii ks. Franciszka Zawadzkiego i ks. Andrzeja Ziółkowskiego na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz na Biały Tydzień publikujemy w „Bibliotece Kaznodziejskiej” nr 3/2018 (maj-czerwiec).
Kup „Bibliotekę Kaznodziejską” w naszym sklepie internetowym.
Fragment szkicu homilii
Wtorek: Przepraszam Cię, Boże...
Czytania: Jk 4, 1-10; Mk 9, 30-37
Cel homilii: Apostołowie „posprzeczali się ze sobą o to, kto z nich jest największy”. Wyjaśniamy ten fragment podkreślając, że Jezus poucza swych uczniów na czym polega prawdziwa prostota i akcentujemy, że wciąż powinniśmy dbać o czystość naszego serca. Temu służy pokorna modlitwa do Boga i podziękowanie, że wciąż nam przebacza nasze przewinienia. Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne do regularnej spowiedzi.
Pomoce: Akt pokutny dla dzieci pt. „Przepraszam Cię, Boże”. Jako akt pokutny śpiewamy:
Przepraszam Cię, Boże, skrzywdzony w człowieku.
Wszyscy na swój sposób przeżywamy spowiedź świętą – tak dzieci, jak młodzi i dorośli. Jedni się trochę denerwują; inni starają się dobrze zapamiętać swoje grzechy, aby je wszystkie wyznać; są tacy, którzy wstydzą się spowiadać ze swoich zaniedbań i grzechów. Są także tacy, którzy płaczą, że obrazili Pana Boga i człowieka. Nic w tym ani śmiesznego, ani dziwnego. Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że grzech jest przeciwny miłości, jest taką raną zadaną Bogu i bliźniemu.