Biblioteka Kaznodziejska na nowy rok

W styczniowym wydaniu Biblioteki Kaznodziejskiej o homiliach i kazaniach piszą ich słuchacze. Pierwszy w 2009 roku zeszyt miesięcznika otwiera Forum homiletyczne, poświęcone w całości ocenie homilii i kazań głoszonych w naszych świątyniach.
Autorami tekstów są świeccy współpracownicy redakcji "Biblioteki Kaznodziejskiej". którzy dzielą się swoimi uwagami na temat kazań, jakie słyszą w niedziele i święta w swoich (i nie tylko swoich) parafiach. Są wśród nich Małgorzata Bielecka, Danuta Stankiewicz, Sławomir Zatwardnicki, Andrzej Tomaszewski i Piotr Lubiński. Kolejne teksty opublikujemy w "Bibliotece Kaznodziejskiej" 2/2009.
W najnowszym zeszycie proponujemy między innymi sugestie homiletyczne na niedziele i święta stycznia i lutego. Nowością wartą podkreślenia jest komentarz biblijny autorstwa Henryka Knapika (Fundacja Biblos), który z całą pewnością pogłębi refleksję naszych Czytelników nad tekstami Ewangelii. Sugestie homiletyczne zamykamy materiałami na środę popielcową. W "Sytuacjach duszpasterskich" znajdziemy m.in. materiały na święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Chorego, szkice homilii pogrzebowej i ślubnej oraz krótkie rozważania na dni powszednie.
"Biblioteka Kaznodziejska" dostępna w prenumeracie: prenumerata@diksw.pl

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.