Czytania na maj: 100-lecie obajwień fatimskich

Monika Waluś, znana publicystka, autorka wielu książek i artykułów, wykładowca teologii w seminariach duchownych jest autorką Czytań na maj, które są już dostępne wraz z najnowszym wydaniem "Biblioteki Kaznodziejskiej"
Teksty nawiązują do przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich. Autorka zachęca duszpasterzy i uczestników nabożeństw majowych: "Przed nami jeszcze trzydzieści dni maja. Przyjmijmy je jako prezent od Maryi, potraktujmy je jako czas, który zgadzamy się spędzić z Najświętszą Panną. Na kolejnych spotkaniach będziemy codziennie starać się poznawać Maryję, słuchać Jej, mówić do Niej i spróbujemy zrozumieć, co rzeczywiście wydarzyło się w Fatimie. Przyjmijmy ten miesiąc jako wiosenne rekolekcje".
Wraz z Czytaniami na maj przygotowaliśmy również Czytania na czerwiec, autorstwa Danuty Stankiewicz.
Zeszyt z czytaniami w wersji drukowanej jest dostępnym wraz z "Biblioteką Kaznodziejską" 3/2017 oraz na stronie internetowej jako e-wydanie. Można też zakupić poszczególne teksty na kolejne tygodnie. Teksty na trzy pierwsze dni udostępniamy wszystkim zainteresowanym na naszej stronie internetowej.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.