Droga krzyżowa - materiały duszpasterskie

Zbliża się Wielki Post i nabożeństwa Drogi Krzyżowej. „Święty Wojciech Dom Medialny” wraz z redakcjami „Małego Przewodnika Katolickiego” i „Biblioteki Kaznodziejskiej” przygotował na ten czas atrakcyjne pomoce duszpasterskie dla dzieci oraz rozważania Drogi Krzyżowej, nawiązujące do Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Idźcie i głoście”.
Wielki Post ma nas przygotować do przeżywania Triduum Paschalnego męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa i dlatego nasze materiały zatytułowaliśmy „Głosimy śmierć Twoją Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”. Chcemy iść i głosić śmierć i zmartwychwstanie naszego Zbawiciela i w ten sposób przygotować się na Jego przyjście.
Tegoroczne materiały duszpasterskie są wyjątkowo atrakcyjne. Po raz pierwszy przygotowaliśmy pomoce przestrzenne. Dzieci uczestniczące w piątkowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej będą otrzymywały kolorowe plansze, które po złożeniu i sklejeniu ich w odpowiedni sposób zamienią się w sześć kostek i utworzą trójwymiarowy krzyż. Z tym krzyżem również dzieci będą mogły głosić śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa!
Materiały duszpasterskie można zakupić w sklepie internetowym "Święty Wojciech Dom Medialny" w kilku wersjach: baner dla parafii albo jako zestaw dla dzieci albo sam baner ze stelażem.
Rozważania dla dzieci i dorosłych na nabożeństwa Drogi krzyżowej są dostępne w "Bibliotece Kaznodziejskiej" 2/2017.
DK-rzut_kostki.jpg

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.