"Mały Przewodnik Katolicki" poleca: Droga Krzyżowa 2023

• Pomoce duszpasterskie – Droga Krzyżowa 2023 – zestaw plansz 3D z naklejkami dla 10 dzieci
Zamówienia: https://www.swietywojciech.pl/pomoce-duszpasterskie

Plansza 3D z grafiką, którą dzieci otrzymają na początku Wielkiego Postu, została tak skonstruowana, by po złożeniu pojawiły się stopnie, po których razem z Panem Jezusem wchodzimy na Golgotę. Przypominają nam one, że warto zmagać się z sobą samym i pokonywać trudności, których doświadczamy. Całe nasze życie jest przecież drogą ku niebu. Najwyższy stopień zatrzymuje nas przy śmierci Pana Jezusa. To wydarzenie często rozważamy przez cały Wielki Post. W sposób szczególny zaś przypomina nam o nim liturgia Wielkiego Piątku. Po nim jest już oczekiwanie na zmartwychwstanie Pana Jezusa, które nadaje sens wszystkim naszm działaniom.
Do planszy dołączone są naklejki, którymi dzieci, po wypełnieniu zaproponowanego zadania, uzupełniają planszę.
Z drugiej strony planszy znajdują się fragmenty z Ewangelii św. Mateusza wraz z zadaniami na konkretne tygodnie Wielkiego Postu. Pomogą one dzieciom w przemianie serca i właściwym przygotowaniu się na najważniejsze wydarzenie, jakim jest zmartwychwstanie Chrystusa głoszone uroczyście od liturgii Wigilii Paschalnej.
 
  • Pomoce duszpasterskie – Droga Krzyżowa 2023 – rozważania dróg krzyżowych dla duszpasterzy
Jezus umarł i zmartwychwstał, a ja w to wierzę – rozważania, to propozycja rozważań sześciu różnych Dróg krzyżowych na nabożeństwa z udziałem dzieci w każdym tygodniu Wielkiego Postu.
Tematycznie korespondują z materiałami graficznymi przygotowanymi przez „Mały Przewodnik Katolicki” na Wielki Post 2023.

image003-1.jpg

Zamówienia: https://www.swietywojciech.pl/pomoce-duszpasterskie

 

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.