Nawrócenie pastoralne

Wnajnowszym tomie Biblioteki Kaznodziejskiej bp Grzegorz Ryś tłumaczy czym jest i dlaczego jest tak bardzo konieczne nawrócenie pastoralne. Zachęcamy do lektury, a zainteresowanych prenumeratą prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży prenumerataswietywojciech.pl

Tekst jest zapisem konferencji wygłoszonej przez bpa Rysia w Koszalinie i Pile podczas spotkań rejonowych dla księży diecezji koszalińskiej w dniach 28 i 29 sierpnia 2013 roku.

"Pozytywnie to pytanie trzeba postawić tak: czy to, co się w Kościele dzieje, czy to, ku czemu Duch Święty ewidentnie Kościół popycha wszystkimi siłami, czy to nas do czegokolwiek powołuje? Powtórzmy: czy to nas do czegokolwiek powołuje? Bo może być właśnie tak, że przetrzymamy: usiądę, poczekam, a to wszystko przejdzie. To znaczy, że to, czym chce żyć Kościół, mnie samego do niczego nie popycha. Niech Kościół sobie chodzi, a ja tu sobie siedzę wygodnie… Dlatego trzeba postawić to pytanie: czy to mnie do czegoś powołuje? To jest refleksja niesamowicie poważna. Jeśli weźmiemy ostatnią encyklikę papieża Franciszka na temat wiary, to powołanie jest takim papierkiem lakmusowym, który pokazuje, czy ja jestem, czy nie jestem człowiekiem wierzącym" (fragment artykułu).

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.