O przepowiadaniu dla dzieci w wakacyjnym numerze BK

W najnowszym numerze (4/2008) Biblioteka Kaznodziejska proponuje cztery artykuły, które pomagają zrozumieć problematykę przepowiadania dla dzieci. O homiliach i kazaniach dla dzieci piszą znani polscy teoretycy i praktycy przepowiadania: bp Antoni Długosz, o. Gerard Siwek CSsR, ks. Adam Kalbarczyk i ks. Wojciech Silski.
W najnowszym numerze (4/2008) „Biblioteka Kaznodziejska” proponuje cztery artykuły, które pomagają zrozumieć problematykę przepowiadania dla dzieci. O homiliach i kazaniach dla dzieci piszą znani polscy teoretycy i praktycy przepowiadania: bp Antoni Długosz, o. Gerard Siwek CSsR, ks. Adam Kalbarczyk i ks. Wojciech Silski.
Na czas wakacji, oprócz pomocy na niedziele i uroczystość Wniebowzięcia NMP, "Biblioteka Kaznodziejska" proponuje również materiały, w oparciu o które można przygotować homilie i kazania do wygłoszenia podczas sprawowania sakramentów i sakramentaliów (homilia chrzcielna, ślubna, pogrzebowa), z okazji świąt (Przemienienie Pańskie, NMP Częstochowskiej) lub podczas dożynek. Polecamy też konferencji na pielgrzymi szlak, ukazujące sanktuaria – cele naszych pielgrzymek – jako miejsca nadziei. Warto zwrócić uwagę na pomoce do kazań na nabożeństwa fatimskie oraz rozpoczęty pod koniec czerwca rok św. Pawła.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.