Pielgrzymki z wypoczynkiem

- o nowych sposobach pielgrzymowania
Wszyscy odczuliśmy skutki światowej sytuacji związanej z epidemią. Wśród wielu nie mniej ważnych aspektów codzienności w tym czasie najbardziej ucierpiały relacje międzyludzkie.
Ze względu na wprowadzane obostrzenia przeorganizowaliśmy codzienność, ograniczyliśmy spotkania z rodziną, wyjścia z przyjaciółmi, straciliśmy wiele okazji do przypadkowych kontaktów. A to one dotąd – często zupełnie mimochodem – wzmacniały łączące nas jako członków różnych wspólnot więzi społeczne. Teraz ponownie musimy włożyć sporo wysiłku w to, aby je odbudować.
Jako biuro podróży dokładamy do tego swoją cegiełkę. Proponujemy wyjazdy oraz pielgrzymki, które zachwycają, dostarczają niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim zbliżają do Boga i drugiego człowieka.
Wszystko wskazuje na to, że nastał sprzyjający czas i w najbliższych miesiącach będziemy mieli do tego zdecydowanie więcej sposobności. W czerwcu zabraliśmy pierwsze grupy na pielgrzymkę lotniczą do Medjugorie oraz na szlak Camino de Santiago. Kolejni podróżni odwiedzą między innymi Fatimę, Włochy, w tym San Giovanni Rotondo, Lourdes, zwiedzą Grecję, odtwarzając ślady działalności świętego Pawła, oraz poznają Gruzję od strony początków chrześcijaństwa.
Po zapełniających się urlopowych destynacjach widzimy, że wszyscy czekaliśmy na możliwość wyjazdu. Osoby wierzące nadal chcą odwiedzać miejsca święte, jednak w tym roku nierzadko stają przed dylematem, jak spędzić wakacje: wybierając pielgrzymkę czy wyjazd wypoczynkowy. Dlatego stworzyliśmy propozycję, która pozwala z niczego nie rezygnować.
Wypoczynki z Misją to wakacje dla osób wierzących – rodzin, przyjaciół, grup parafialnych – którzy potrzebują czasu na regenerację, ale nie chcą rezygnować z codziennego praktykowania wiary. Łączą programy pielgrzymkowe z przestrzenią dla realizacji indywidualnych potrzeb, co czyni je odpowiedzią na potrzebę integralnego wypoczynku ducha i ciała.
Podczas lotniczych podróży do Włoch, Medjugorie, Fatimy, Hiszpanii, Libanu, Ukrainy czy na Sycylię pielgrzymi zakwaterowani są w hotelu położonym blisko sanktuarium lub plaży. Grupom przez cały pobyt służą swoją opieką kapłan oraz pilot. Programy wypoczynków przewidują możliwość codziennego uczestnictwa w Mszy Świętej oraz skorzystania z szerokiej oferty wycieczek dodatkowych do najciekawszych miejsc danego regionu.
W obecnych warunkach należy wspomnieć również o formalnych korzyściach, jakie daje udział w wyjeździe zorganizowanym. Wśród nich są zabezpieczenia w postaci możliwości bezkosztowej zmiany terminu realizacji wyjazdu, dodatkowych ubezpieczeń na wypadek odwołania podróży czy korzystnych zniżek na wykonanie wymaganych testów. Wsparcie w kryzysowych sytuacjach oraz gwarancje ubezpieczeniowe dają naszym klientom poczucie bezpieczeństwa, które umożliwia spokojny wypoczynek.
Dla niezdecydowanych niech zachętą do wyjazdu stanie się obchodzona w tym roku 40. rocznica objawień w Medjugorie oraz trwający Jubileuszowy Rok Jakubowy. Uczczenie tych okazji jest świetną okazją, by osobiście doświadczyć piękna pielgrzymowania. Nie trzeba od razu przechodzić szlaku Camino de Santiago, choć oczywiście warto! Jeśli jednak ograniczają nas urlop lub siły fizyczne, można zdecydować się na pielgrzymkę lotniczą i spędzić wartościowy urlop na jednym z naszych wyjazdów.
Zachęcamy do zapoznania z pełną ofertą na stronie internetowej www.misjatravel.pl oraz odwiedzenia naszego biura w Poznaniu lub Krakowie. Razem zorganizujemy wyjazd pełen wartościowego czasu, służącego pogłębianiu relacji, zawieraniu przyjaźni oraz zacieśnianiu więzi.
 
 

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.