Pomoce duszpasterskie na Adwent 2020

Wraz z redakcją „Małego Przewodnika Katolickiego” przygotowaliśmy pomoce duszpasterskie do wykorzystania podczas rorat z udziałem dzieci. Część projektu stanowią szkice homilii na każdy dzień.
Podczas tegorocznych rorat – w nawiązaniu do programu duszpasterskiego „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” –  skupimy się na liturgii eucharystycznej i spróbujemy odkryć, jakich darów udziela Pan Bóg uczestnikom Eucharystii, które mają zaowocować w codziennym życiu. Jednocześnie przybliżamy dzieciom (i nie tylko dzieciom)  poszczególne elementy Mszy Świętej: od modlitwy nad darami aż do obrzędów zakończenia.
Codziennie (przez 18 dni adwentu) dzieci otrzymują jedną papierową bombkę – zawieszkę choinkową do samodzielnego złożenia, symbolizującą dar płynący z Eucharystii.
Wśród darów: ZAUFANIE, UWIELBIENIE, APOSTOLSTWO, WIERNOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ, RADOŚĆ…
Projekt uzupełniają homilie, przygotowane w oparciu o adwentowe czytania liturgiczne, które w przystępny i zrozumiały sposób tłumaczą znaczenie poszczególnych darów.
 
Atuty:
- realizujemy program duszpasterski Kościoła w Polsce
- atrakcyjna forma, do samodzielnego wycięcia i złożenia przez dzieci bez użycia kleju
- dodatkowa bombka do pokolorowania i uzupełnienia przez dzieci, a następnie zawieszenia na choince w kościele
 
Cena: 3,00 zł/dziecko (pakowane po 10 szt.)
 
Do nabycia również:
- baner + zestaw plakatów do kościoła (140 zł)
- zeszyt „Adwent 2020. Homilie do dzieci na roraty” (10 zł)

UWAGA!
W związku z zagrożeniem epidemicznym niektórzy księża przekazują przygotowane pomoce rodzicom lub katechetom, którzy zadbają o to, by trafiły do dzieci, pozostających w domach, w kolejne dni Adwentu. Jeden z księży proboszczów postanowił (i nas o tym poinformował), że będzie nagrywał krótkie filmiki, które dzieci będą mogły obejrzeć w Internecie.
wizualizacja2.jpg

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.