RORATY 2016

Już w sprzedaży materiały duszpasterskie na Roraty 2016 roku! Tematyka nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce "Idźcie i głoście". W zestawie plansza dla dziecka, naklejki, baner i plakaty dla parafii oraz szkice kazań na każdy dzień Rorat w "Bibliotece Kaznodziejskiej".
„IDŹCIE na cały świat i GŁOŚCIE Ewangelię” - RORATY 2016 - Materiały duszpasterskie dla parafii!

KUP TUTAJ - wersja z banerem i stelażem
KUP TUTAJ - wersja z banerem (bez stelaża)
KUP TUTAJ - materiały dla dzieci (plansza z naklejkami)


Więcej informacji oraz zamówienia: mielewska@swietywojciech.pl lub tel. +48 61 659 37 59

Projekt duszpasterski na roraty został przygotowany z myślą o zaangażowaniu również dzieci w realizację ostatniego etapu  Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017. Każde dziecko przychodzące na Roraty w parafiach uczestniczących w naszym projekcie będzie mogło ułożyć mapę świata, na której znajdzie dwadzieścia miejsc, związanych z działalnością różnych osób, wspólnot, organizacji, fundacji i stowarzyszeń, które realizują nakaz misyjny Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mk 16, 15). Poznając tę działalność, dzieci będą mogły zrozumieć, jak różne formy może przybrać głoszenie Ewangelii i do jak wielu miejsc na świecie może ona dotrzeć. Naszym celem jest również zachęcenie dzieci do zaangażowania – na miarę ich możliwości – w głoszenie Ewangelii już dzisiaj, a także podjęcia wysiłku przygotowania się do jej głoszenia w przyszłości.
Dwadzieścia naklejek przyklejanych do mapy przez dwadzieścia kolejnych dni Adwentu poprowadzi dzieci w niezwykłą podróż po świecie, która poprzez wszystkie kontynenty i różnymi środkami lokomocji zaprowadzi nas ostatecznie do Betlejem na spotkanie z Jezusem, który przychodzi na świat właśnie po to, aby skierować do nas wezwanie „Idźcie i głoście”.
Zainteresowane parafie będą mogły skorzystać również z tradycyjnego stelaża (prezentera) i umieszczonego na nim banera, w którym podczas każdych rorat pojawi się plakat, nawiązujący do tematu danego dnia. Uzupełnieniem całego pakietu są szkice homilii, dostosowane do tematyki proponowanej na każdy dzień w tym projekcie.

plansza_z_naklejkami_biale_tlo.jpgplansza_kolor_www-002.jpg

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.