Roraty on-line. Propozycja z Konarzewa

W parafii w Konarzewie pod Poznaniem ks. proboszcz Marek Jański zaprasza do udziału w roratach on-line, wykorzystując pomoce duszpasterskie z „Biblioteki Kaznodziejskiej”.
Kilkunastominutowe filmy, nagrane w kaplicy kościoła parafialnego pomagją uczestnikom w przeżywaniu Adwentu w trudnym okresie pandemii, w którym nie wszyscy mogą być fizycznie obecni w kościele na roratach. Tematyka rozważań, które przygotowuje ks. proboszcz Marek Jański nawiązuje do materiałów opublikowanych w „Bibliotece Kaznodziejskiej” 6/2020 w zeszycie „Adwent 2020”. Każde rozważanie wyjaśnia jeden z darów, które otrzymują uczestnicy Mszy Świętej. Materiały przygotowane przez naszą redakcję, powstały w oparciu o program duszpasterski Kościoła w Polsce „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Na każdy film składają się stałe elementy: pieśń adwentowa, fragment Pisma Świętego z liturgii dnia, rozważanie oraz zadanie do wykonania przez dzieci. Ksiądz Marek Jański wyraził zgodę na udostępnienie filmów na naszej stronie. Mamy nadzieję, że zainspirują innych duszpasterzy!

Choinka w jednym z domów w parafii w Konarzewie z ozodbami wykonanymi przez dzieci z wykorzystaniem pomocy przygotowanych przez Święty Wojciech Dom Medialny:

choinka_bombki_eucharystyczne.jpg

Film wprowadzający - zaproszenie do udziału
Poniedziałek, 1. tygodnia Adwentu - Zaufanie
zaufanie-php.jpg


Wtorek, 1 tygodnia Adwentu - Uwielbienie
uwielbienie-php.jpg


Środa, 1 tygodnia Adwentu - Przyjmowanie darów
przyjmowanie_darow-php.jpg


Czwartek, 1 tygodnia Adwentu - Wierność Chrystusowi
Piątek, 1 tygodnia Adwentu - Apostolstwo
safe_image-php-1.jpg


Poniedziałek, 2 tygodnia Adwentu - Radość
 

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.