"Ślad" dla ks. Andrzeja Draguły!

Ksiądz dr hab. Andrzej Draguła z rady programowej „Biblioteki Kaznodziejskiej”, profesor i wykładowca homiletyki na Uniwersytecie Szczecińskim i w seminarium duchownym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej otrzymał wczoraj nagrodę „Ślad” im. ks. bpa Jana Chrapka za „wnikliwy głos o religii w debacie publicznej i mądre poruszanie się po pograniczach wiary i współczesnej kultury". Laureatowi prestiżowej nagrody w imieniu czytelników i redakcji „Biblioteki Kaznodziejskiej” serdecznie gratulujemy!

Ksiądz Andrzej Draguła, przyjmując nagrodę z rąk dr Ewy Czaczkowskiej zaznaczył, że przyznanie mu jej oznacza „dowartościowanie pewnego określonego stylu dziennikarstwa i publicystyki religijnej” (…).  „Żyjemy w świecie, w którym oczekuje się coraz bardziej dziennikarstwa opiniotwórczego, czasami skrajnego, wyostrzonego, i jest wielu takich dziennikarzy, którzy chętnie publikują swoje oceny i opinie. Staram się, odkąd uprawiam zawód dziennikarza i publicysty, realizować dziennikarstwo nieco inne – przede wszystkim dziennikarstwo rozumiejące” – powiedział ks. Draguła. „Staram się, by moje dziennikarstwo i moja publicystyka była publicystyką rozumienia i wiedzy, z której będzie wynikać ocena i opinia” – dodał laureat nagrody „Ślad”.
Ksiądz Andrzej Draguła od 2006 roku jest w radzie programowej „Biblioteki Kaznodziejskiej”, napisał dla niej kilka artykułów, popularyzujących najnowsze zagadnienia z dziedziny homiletyki i teologii słowa Bożego. Jest też autorem wielu książek, m.in. „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”, „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą” oraz „Emaus. Tajemnice dnia ósmego”, a ostatnio również zbioru rozważań do niedzielnych ewangelii pt. „Słowo, które przenika. Ewangelia dla każdego”.
 
 
 
 
 
 

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.