Z Jezusem na pokładzie nie dojdzie do katastrofy!

„Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał. Podobnie jak uczniowie doświadczymy, że z Nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy”.
Wszystkim Czytelnikom, Prenumeratorom, Przyjaciołom i Współpracownikom „Biblioteki Kaznodziejskiej” na Wielki Tydzień i Wielkanoc 2020 roku dedykujemy fragment homilii Franciszka, biskupa Rzymu, wygłoszonej, 27 marca na pustym placu św. Piotra w Rzymie:  „Pośród izolacji, w której cierpimy z powodu braku uczuć i spotkań, doświadczając braku wielu rzeczy, po raz kolejny posłuchajmy nowiny, która nas zbawia: On, Jezus, zmartwychwstał i nam towarzyszy. Początkiem wiary jest świadomość, że potrzebujemy zbawienia. Nie jesteśmy samowystarczalni, sami toniemy; potrzebujemy Pana jak starożytni żeglarze gwiazd. Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał. Podobnie jak uczniowie doświadczymy, że z Nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy. Boża moc polega na skierowaniu ku dobru wszystkiego, co się nam przytrafia, także rzeczy złych. Wnosi On w nasze burze pokój ducha, bo z Bogiem życie nigdy nie umiera”.
Niech te słowa Franciszka zastąpią nasze tegoroczne życzenia wielkanocne. Dziękujemy też wszystkim za pomoc i wsparcie w tym trudnym czasie! Bez tego dalsze funkcjonowanie naszego wydawnictwa byłoby niemożliwe!

redakcja „Biblioteki Kaznodziejskiej”

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.