Zmarł ks. Jan Augustynowicz

Ksiądz Jan Augustynowicz, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Rębowie k. Wyszogrodu i autor tekstów publikowanych w "Bibliotece Kaznodziejskiej" zmarł nagle 4 maja w Płocku.
Ksiądz Jan Augustynowicz miał 58 lat życia i 29 lat kapłaństwa. W 1994 r. został redaktorem naczelnym nowopowstającej płockiej edycji tygodnika "Niedziela" i duszpasterzem środków społecznego przekazu diecezji płockiej. Był autorem i współautorem kilkunastu książek, publikował w wydawnictwach homiletycznych. Za swoją działalność dziennikarską odznaczony został medalem "Mater Verbi", nadawanym przez tygodnik katolicki "Niedziela". Z "Biblioteką Kaznodziejską" współracował już w początkąch swojego kapłaństwa a ostatnio ponownie od jesieni 2015 roku. Na krótko przed śmiercią zaplanowaliśmy nowy cykl jego tekstów pt. "Myśli do homilii ślubnych". Pierwszy odcinek ukazał się w "Bibliotece Kaznodziejskiej" 3/2017. Kolejnego już nie przygotował.
Uroczystości pogrzebowe odbyły wsie 8 maja w parafii św. Jana Chrzciela w Rębowie. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. ks. Jana Augustynowicza.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.