Zmarł ks. Kazimierz Siemieński

18 marca 2017 roku zmarł, w 74 roku życia i 48 roku kapłaństwa, ks. kan. dr Kazimierz Siemieński, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grzybnie k. Brodnicy, od wielu lat współpracujący z "Biblioteką Kaznodziejską".
Ksiądz Kaziemierz Siemieński przygotowywał szkice homilii ślubnych i pogrzebowych. Był też autorem cyklu rozważań na spotkania wspólnoty różańcowej, które publikowaliśmy w "Bibliotece Kaznodziejskiej" od września 2006 roku. Był ostatnim sposród naszych autorów, który nie przysyłał tekstów w formie elektronicznej, ale wciąż korzystał z maszyny do pisania i przesyłał swoje teksty w formie maszynopisu. Wiadomość o śmierci Księdza Kanonika bardzo nas zaskoczyła, oczekiwaliśmy na list w szarej kopercie z kolejnymi tekstami do wakacyjnego wydania naszego czasopisma, ale - wbrew temu co działo się od ponad dziesięciu lat co dwa miesiące - tym razem list już nie dotarł.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 23 marca br. w Szczepanowi koło Krakowa (diecezja tarnowska). Dziękując Panu Bogu za wiele lat współpracy ze śp. Księdzem Kazimierzem, polecamy go Bożemu miłosierdziu.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.