Zmarł ks. prof. Zdzisław G. Grzegorski

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 15 października 2012 o godz. 7.05 zmarł długoletni redaktor naczelny Biblioteki Kaznodziejskiej ks. profesor Zdzisław Grzegorz Grzegorski. Ksiądz Profesor przez wiele lat był wykładowcą Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu oraz Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W latach 19852004 był redaktorem naczelnym naszego miesięcznika. W środowisku polskich homiletów był uznawany za twórcę tzw. homiletyki kontekstualnej.Naszego Drogiego Księdza Profesora i Redaktora polecamy modlitewnej pamięci wszystkich Współpracowników i Czytelników Biblioteki Kaznodziejskiej.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 15 października 2012 o godz. 7.05 zmarł długoletni redaktor naczelny „Biblioteki Kaznodziejskiej” ks. profesor Zdzisław Grzegorz Grzegorski. Ksiądz Profesor przez wiele lat był wykładowcą Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu oraz Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W latach 1985–2004 był redaktorem naczelnym naszego miesięcznika. W środowisku polskich homiletów był uznawany za twórcę tzw. homiletyki kontekstualnej.

Naszego Drogiego Księdza Profesora i Redaktora polecamy modlitewnej pamięci wszystkich Współpracowników i Czytelników „Biblioteki Kaznodziejskiej”.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Poznaniu we wtorek, 23 października: Msza Święta o godz. 12 w katedrze poznańskiej; pogrzeb na cmentarzu komunalnym Poznań - Miłostowo (od strony ul. Gnieźnieskiej) o godz. 14.15.
 
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

 

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.