Inspiracje i aktualności

Biblioteka Kaznodziejska dostępna w prenumeracie (bkaznodziejskaswietywojciech.pl) jest też od kilku tygodni w sprzedaży w księgarniach EMPiKu na terenie całej Polski. Zapraszamy do księgarń! Znajdź swój EMPiK!
Jak się przebić z Ewangelią do wyobraźni dzieci i młodzieży? Jak dotrzeć do tych wiernych, którzy wydają się być znudzeni dotychczasową formą sprawowanej liturgii? Jak im mówić o Bogu? - odpowiedzi na te pytania szuka ks. Janusz Goraj SDB w artykule opublikowanym w najnowszym numerze Biblioteki Kaznodziejskiej.
W styczniowym wydaniu Biblioteki Kaznodziejskiej o homiliach i kazaniach piszą ich słuchacze. Pierwszy w 2009 roku zeszyt miesięcznika otwiera Forum homiletyczne, poświęcone w całości ocenie homilii i kazań głoszonych w naszych świątyniach.
Czy Chrystus używałby Powerpointa? O słowie i obrazie w misterium przepowiadania - to temat konferencji naukowej, którą organizują Sekcja Homiletów Polskich, Instytut liturgiczny PAT i Komisja Języka Religijnego PAN.
Duszpasterzy dzieci zachęcamy do skorzystania z propozycji homilii na roraty (na wszystkie dni adwentu razem z niedzielami), które zamieszczamy w dziale Sytuacje duszpasterskie (Biblioteka Kaznodziejska 6/2008). Homilie te zostały przygotowane jako uzupełnienie adwentowej planszy z naklejkami dla dzieci, przygotowanej przez redakcję Małego Przewodnika Katolickiego, którą można zamówić w dziale sprzedaż Drukarni i Księgarni Świętego Wojciecha (061 856 22 70 lub sprzedazdiksw.pl).
W najnowszym numerze Biblioteki Kaznodziejskiej znajdziemy między innymi odpowiedź na pytanie Jak mówić o życiu?. Artykuły napisane przez ks. prof. Edwarda Stańka, o. prof. Gerarda Siwka CSsR, ks. dra Adama Kalbarczyka i o. Jerzego Brusiło OFMConv., mają pomóc homilistom i kaznodziejom w realizacji programu duszpasterskiego na rok 2008/2009 - Otoczmy troską życie.
Ukazał się kolejny tom Przeglądu Homiletycznego - 12 (2008). Duża część zamieszczonych w nim artykułów jest poświęcona homilii w celebracji sakramentu pokuty i pojednania oraz uwarunkowaniom współczesnego kaznodziejstwa.
Ksiądz profesor Julian Michalec - człowiek i dzieło to temat sympozjum, które organizuje Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu wraz z przyjaciółmi i wychowankami księdza profesora Juliana Michalca.
Nowy numer Biblioteki Kaznodziejskiej z czytaniami na październik, cykl artylułów Na ambonie świata w miesięczniku W drodze oraz książka ks. prof. Kaziemierza Panusia Sztuka głoszenia kazań - to najnowsze publikacje, które z całą pewnością zainteresują wszystkich głoszących słowo Boże.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.