Inspiracje i aktualności

W sobotę, 13 października 2012 roku ks. dr Zdzisław G. Grzegorski ukończył 82 lata. Dwa dni później, 15 października, kilka minut po godzinie 7 w Hospicjum Palium w Poznaniu na os. Rusa zakończył swoją posługę Słowu - posługę słowa.
Verbum Domini to tytuł posynodalnej adhortacji Benedykta XVI, którą zaprezentowano w czwartek, 11 listopada w Watykanie. Podsumowuje ona Synod Biskupów sprzed dwóch lat, który poświęcony był znaczeniu Biblii w życiu Kościoła.W adhortacji papież zaproponował m. in. przygotowanie Dyrektorium homiletycznego.
Biblioteka Kaznodziejska dostępna w prenumeracie (bkaznodziejskaswietywojciech.pl) jest też od kilku tygodni w sprzedaży w księgarniach EMPiKu na terenie całej Polski. Zapraszamy do księgarń! Znajdź swój EMPiK!
Jak się przebić z Ewangelią do wyobraźni dzieci i młodzieży? Jak dotrzeć do tych wiernych, którzy wydają się być znudzeni dotychczasową formą sprawowanej liturgii? Jak im mówić o Bogu? - odpowiedzi na te pytania szuka ks. Janusz Goraj SDB w artykule opublikowanym w najnowszym numerze Biblioteki Kaznodziejskiej.
W styczniowym wydaniu Biblioteki Kaznodziejskiej o homiliach i kazaniach piszą ich słuchacze. Pierwszy w 2009 roku zeszyt miesięcznika otwiera Forum homiletyczne, poświęcone w całości ocenie homilii i kazań głoszonych w naszych świątyniach.
Czy Chrystus używałby Powerpointa? O słowie i obrazie w misterium przepowiadania - to temat konferencji naukowej, którą organizują Sekcja Homiletów Polskich, Instytut liturgiczny PAT i Komisja Języka Religijnego PAN.
Duszpasterzy dzieci zachęcamy do skorzystania z propozycji homilii na roraty (na wszystkie dni adwentu razem z niedzielami), które zamieszczamy w dziale Sytuacje duszpasterskie (Biblioteka Kaznodziejska 6/2008). Homilie te zostały przygotowane jako uzupełnienie adwentowej planszy z naklejkami dla dzieci, przygotowanej przez redakcję Małego Przewodnika Katolickiego, którą można zamówić w dziale sprzedaż Drukarni i Księgarni Świętego Wojciecha (061 856 22 70 lub sprzedazdiksw.pl).
W najnowszym numerze Biblioteki Kaznodziejskiej znajdziemy między innymi odpowiedź na pytanie Jak mówić o życiu?. Artykuły napisane przez ks. prof. Edwarda Stańka, o. prof. Gerarda Siwka CSsR, ks. dra Adama Kalbarczyka i o. Jerzego Brusiło OFMConv., mają pomóc homilistom i kaznodziejom w realizacji programu duszpasterskiego na rok 2008/2009 - Otoczmy troską życie.
Ukazał się kolejny tom Przeglądu Homiletycznego - 12 (2008). Duża część zamieszczonych w nim artykułów jest poświęcona homilii w celebracji sakramentu pokuty i pojednania oraz uwarunkowaniom współczesnego kaznodziejstwa.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.