Inspiracje i aktualności

W parafii w Konarzewie pod Poznaniem ks. proboszcz Marek Jański zaprasza do udziału w roratach on-line, wykorzystując pomoce duszpasterskie z „Biblioteki Kaznodziejskiej”.
Wraz z redakcją „Małego Przewodnika Katolickiego” przygotowaliśmy pomoce duszpasterskie do wykorzystania podczas rorat z udziałem dzieci. Część projektu stanowią szkice homilii na każdy dzień.
W poniedziałek, 2 listopada, zmarł ksiądz dr Artur Filipiak. W latach 2007-2015 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Katecheta”. Od 2006 roku współpracował z „Biblioteką Kaznodziejską”, przygotowując teksty homilii do młodzieży i do dorosłych.
Ksiądz Marek Wójcik, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Pasztowej Woli od wielu lat jest projektantem mody duchownej. Pokazy projektowanych przez niego ornatów otwierały Radom Fashion Show oraz SacroExpo w Kielcach. W jednym z wywiadów stwierdził, że „Elegancja księdza wyraża szacunek do wiernych”. Poniżej fragmenty wywiadu, w którym mówi o klasycznych butach, ręcznie szytych z myślą o księżach.
Jest już w sprzedaży „Biblioteka Kaznodziejska” na wrzesień i październik. Wraz z nią zeszyt „Nabożeństwa październikowe”
Jest już dostępna kolejna edycja projektu pomocy duszpasterskich na msze święte z udziałem dzieci „Niedziela z Owieczką” na rok szkolny 2020/2021.
Nowa instrukcja watykańskiej Kongregacji ds. duchowieństwa o nawróceniu duszpasterskim wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła.
„Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał. Podobnie jak uczniowie doświadczymy, że z Nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy”.
Krzyż przestrzenny 3D, który zbudują dzieci dzięki 6 planszom rozdawanym w parafii w piątki Wielkiego Postu na Drodze krzyżowej oraz pomocnik na Wielki Post pt. "40 dni z Bogiem" proponujemy duszpasterzom - prenumeratorom "Biblioteki Kaznodziejskiej" (i nie tylko).

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.