Inspiracje i aktualności

- o nowych sposobach pielgrzymowania
W „Bibliotece Kaznodziejskiej” na maj i czerwiec oprócz tradycyjnych materiałów - szkiców homilii niedzielnych i świątecznych - proponujemy tzw. Czytania na maj i czerwiec" do wykorzystania podczas nabożeństw majowych i czerwcowych.
Zbiór homilii księdza profesora Andrzeja Draguły z lat 2017 – 2020 jest zapisem nie tylko całego cyklu liturgicznego (A, B, C), ale także świadectwem czasu, w którym były wygłaszane owe homilie. Autor w głęboki i często zaskakujący sposób odczytuje Ewangelię, próbując przybliżyć ją ludzkiemu doświadczeniu.
Uprzejmie informujemy, że wysyłka "Biblioteki Kaznodziejskiej" 1/2021 za pobraniem odbędzie się w dniach 12-13.01.2021 roku.
W parafii w Konarzewie pod Poznaniem ks. proboszcz Marek Jański zaprasza do udziału w roratach on-line, wykorzystując pomoce duszpasterskie z „Biblioteki Kaznodziejskiej”.
Wraz z redakcją „Małego Przewodnika Katolickiego” przygotowaliśmy pomoce duszpasterskie do wykorzystania podczas rorat z udziałem dzieci. Część projektu stanowią szkice homilii na każdy dzień.
W poniedziałek, 2 listopada, zmarł ksiądz dr Artur Filipiak. W latach 2007-2015 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Katecheta”. Od 2006 roku współpracował z „Biblioteką Kaznodziejską”, przygotowując teksty homilii do młodzieży i do dorosłych.
Ksiądz Marek Wójcik, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Pasztowej Woli od wielu lat jest projektantem mody duchownej. Pokazy projektowanych przez niego ornatów otwierały Radom Fashion Show oraz SacroExpo w Kielcach. W jednym z wywiadów stwierdził, że „Elegancja księdza wyraża szacunek do wiernych”. Poniżej fragmenty wywiadu, w którym mówi o klasycznych butach, ręcznie szytych z myślą o księżach.
Jest już w sprzedaży „Biblioteka Kaznodziejska” na wrzesień i październik. Wraz z nią zeszyt „Nabożeństwa październikowe”

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.