Inspiracje i aktualności

Jest już polskie wydanie nowego "Dyrektorium homiletycznego", przygotowanego przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
28 i 29 września odbyło się w Niepokalanowie zebranie Stowarzyszenia Homiletów Polskich. Temat spotkania brzmiał „Głosimy Pana Jezusa Chrystusa. Treść przepowiadania”. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi księża współpracujący z "Biblioteką Kaznodziejską".
W sobotę, 25 lipca 2015 roku zmarł nagle ks. dr Waldemar Radecki, wykładowca homiletyki w seminarium duchownym i proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie. Od 2006 roku należał do Rady Programowej "Biblioteki Kaznodziejskiej".
"Biblioteka Kaznodziejska" przygotowała atrakcyjne materiały duszpasterskie na nabożeństwa różańcowe na październik 2015 roku dla dzieci i dla dorosłych. Proponujemy pakiet materiałów na nabożeństwa dla dzieci "Odkrywamy skarby modlitwy" z tekstami brata Tadeusza Rucińskiego FSC, planszą do umieszczenia w prezbiterium kościoła, planszą i obrazkami dla dzieci.
We wtorek, 28 kwietnia 2015 roku zmarł w Krakowie o. Gerard Siwek, redemptorysta, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, doktor habilitowany homiletyki. Miał 77 lat. Przez wiele lat współpracował z "Biblioteką Kaznodziejską", publikując na naszych łamach swoje teksty. Pogrzeb o. prof. Gerarda Siwka CSsR odbędzie się 1 maja o godz. 10 w Tuchowie.
Nowe "Dyrektorium homiletyczne" opublikowała Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. „Kaznodzieja, który się nie przygotowuje, który się nie modli, jest nieuczciwy i nieodpowiedzialny” czyli jest „fałszywym prorokiem, oszustem i szarlatanem, chwiejnym” - czytamy we wspomnianym dokumencie, który nawiązuje w tym miejscu do słów papieża Franciszka. Licząca ponad sto stron publikacja jest adresowana do 460 tys. biskupów, prezbiterów i diakonów całego świata.
Polecamy orędzie Franciszka na Wielki Post 2015 roku. Znajdziemy w nim wiele inspiracji homilijnych i duszpasterskich.
W "Bibliotece Kaznodziejskiej" 1/2015 proponujemy rozważania na nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci i dorosłych na wszystkie piątki Wielkiego Postu.
W związku z uruchomieniem nowej strony uległ zmianie sposób pozyskiwania artykułów "Biblioteki Kaznodziejskiej" w formie edytowalnych plików tekstowych. W związku z tym uprzejmie prosimy wszystkich Prenumeratorów zainteresowanych korzystaniem z tych treści o skontaktowanie się z redakcją telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną i podanie nam dotychczas używanego akronimu oraz aktualnego adresu e-mail. Telefon: 61 659 37 44 (dni robocze od 8.00 do 15.00) lub e-mail: bkaznodziejska@swietywojciech.pl Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy!

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.