Inspiracje i aktualności

Jak podaje Radio Watykańskie, przekazanie znaku pokoju w rzymskiej liturgii mszalnej ma teologiczne znaczenie związane z tajemnicą paschalną. Jest to jakby pocałunek Chrystusa zmartwychwstałego obecnego na ołtarzu pod postaciami chleba i wina.
Ksiądz Tadeusz Jania, salezjanin, zmarł 27 kwietnia 2014 roku. Przez wiele lat publikował na łamach Biblioteki Kaznodziejskiej swoje teksty. Polecamy Zmarłego modlitewnej pamięci Czytelników i Współpracowników naszego czasopisma. Pogrzeb odbył się 30 kwietnia 2014 roku na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Wnajnowszym tomie Biblioteki Kaznodziejskiej bp Grzegorz Ryś tłumaczy czym jest i dlaczego jest tak bardzo konieczne nawrócenie pastoralne. Zachęcamy do lektury, a zainteresowanych prenumeratą prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży prenumerataswietywojciech.pl
Zapraszamy do pobrania bezpłatnego materiału duszpasterskiego na spotkanie modlitewne poświęcone osobie Jana Pawła II. Prezentacja przedstawia 7 cytatów papieża wraz z rozważaniami ks. Jana Twardowskiego oraz pytania mające na celu pomoc w zastosowaniu tych prawd w życiu.
Wiara rodzi się w spotkaniu z Bogiem żywym, który nas wzywa i ukazuje nam swoją miłość, miłość nas uprzedzającą, na której możemy się oprzeć, by trwać niezłomnie i budować życie - czytamy w opublikowanej 5 lipca encyklice Lumen fidei, podpisanej przez papieża Franciszka, ale przygotowywanej już przez jego poprzdnika, Benedykta XVI.
Z wielkim zainteresowaniem słuchamy i obserwujemy nowego biskupa Rzymu, Franciszka, który od samego początku swojej posługi głosi słowo Boże. Jedno z pierwszych kazań - w pierwszą niedzielę po wyborze - Franciszek wygłosił z głowy - bez kartki.
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 15 października 2012 o godz. 7.05 zmarł długoletni redaktor naczelny Biblioteki Kaznodziejskiej ks. profesor Zdzisław Grzegorz Grzegorski. Ksiądz Profesor przez wiele lat był wykładowcą Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu oraz Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W latach 19852004 był redaktorem naczelnym naszego miesięcznika. W środowisku polskich homiletów był uznawany za twórcę tzw. homiletyki kontekstualnej.Naszego Drogiego Księdza Profesora i Redaktora polecamy modlitewnej pamięci wszystkich Współpracowników i Czytelników Biblioteki Kaznodziejskiej.
W sobotę, 13 października 2012 roku ks. dr Zdzisław G. Grzegorski ukończył 82 lata. Dwa dni później, 15 października, kilka minut po godzinie 7 w Hospicjum Palium w Poznaniu na os. Rusa zakończył swoją posługę Słowu - posługę słowa.
Verbum Domini to tytuł posynodalnej adhortacji Benedykta XVI, którą zaprezentowano w czwartek, 11 listopada w Watykanie. Podsumowuje ona Synod Biskupów sprzed dwóch lat, który poświęcony był znaczeniu Biblii w życiu Kościoła.W adhortacji papież zaproponował m. in. przygotowanie Dyrektorium homiletycznego.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.