Inspiracje i aktualności

Polecamy orędzie Franciszka na Wielki Post 2015 roku. Znajdziemy w nim wiele inspiracji homilijnych i duszpasterskich.
W "Bibliotece Kaznodziejskiej" 1/2015 proponujemy rozważania na nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci i dorosłych na wszystkie piątki Wielkiego Postu.
W związku z uruchomieniem nowej strony uległ zmianie sposób pozyskiwania artykułów "Biblioteki Kaznodziejskiej" w formie edytowalnych plików tekstowych. W związku z tym uprzejmie prosimy wszystkich Prenumeratorów zainteresowanych korzystaniem z tych treści o skontaktowanie się z redakcją telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną i podanie nam dotychczas używanego akronimu oraz aktualnego adresu e-mail. Telefon: 61 659 37 44 (dni robocze od 8.00 do 15.00) lub e-mail: bkaznodziejska@swietywojciech.pl Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy!
W dniach 20-21 października 2014 odbyło się doroczne spotkanie Stowarzyszenia Homiletów Polskich. Miejscem spotkania był ośrodek rekolekcyjny „Emaus” koło Białobrzegów w diecezji radomskiej. Głównym tematem były: „Problemy” z małżeństwem w Biblii, czyli Dobra Nowina o związku kobiety i mężczyzny.
4 listopada zmarł w Poznaniu Henryk Knapik, współpracownik sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu Światło - Życie, absolwent KUL-u, założyciel fundacji Biblos, twórca Ewangeliarza Współczesnego i współpracownik Biblioteki Kaznodziejskiej. Miał 62 lata.
Eklezjologia jest nauką teologiczną o Kościele. Dlatego też mówiąc o eklezjologii papieża Franciszka spodziewamy się jakiejś wykładni Kościoła obecnie działającego. Papież Franciszek nie zajmuje się teoretyczną refleksją nad Kościołem, ale raczej stara się przez swoją posługę urzeczywistniać Kościół. Dzięki jego aktywności Kościół wydarza się, a my możemy mieć poczucie bycia Kościołem - pisze ks. prof. Krzysztof Pawlina w Bibliotece Kaznodziejskiej 3/2014 (maj/czerwiec).
Jak podaje Radio Watykańskie, przekazanie znaku pokoju w rzymskiej liturgii mszalnej ma teologiczne znaczenie związane z tajemnicą paschalną. Jest to jakby pocałunek Chrystusa zmartwychwstałego obecnego na ołtarzu pod postaciami chleba i wina.
Ksiądz Tadeusz Jania, salezjanin, zmarł 27 kwietnia 2014 roku. Przez wiele lat publikował na łamach Biblioteki Kaznodziejskiej swoje teksty. Polecamy Zmarłego modlitewnej pamięci Czytelników i Współpracowników naszego czasopisma. Pogrzeb odbył się 30 kwietnia 2014 roku na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Wnajnowszym tomie Biblioteki Kaznodziejskiej bp Grzegorz Ryś tłumaczy czym jest i dlaczego jest tak bardzo konieczne nawrócenie pastoralne. Zachęcamy do lektury, a zainteresowanych prenumeratą prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży prenumerataswietywojciech.pl

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące homilie.